Zbiornik Buforowy do układów CO - Poradniki

Zbiornik buforowy (zasobnik buforowy), jest ostatnie zbiornik, w którym przechowywana jest woda zasilająca ogrzewanie domu (woda grzewcza).

Pompa ciepła ogrzewa wodę, która dochodzi do zasobnika buforowego. Instalacja ogrzewania domu pobiera wodę z bufora w liczby a o temperaturze jaka istnieje pomocna do ogrzania zamku w danej chwili.

Za sterowanie ilością wody wiązanej z bufora również temperaturą zasilania ogrzewania domu odpowiada automatyka pompy ciepła poprzez zawór mieszający.

Głównie w buforze nie posiada żadnego wymiennika ciepła, jednak że taki zawierać, np. do podłączenia instalacji kolektorów słonecznych czy kubka na paliwo stałe – szczególnie w stronie wężownicy grzewczej.

Zbiornik buforowy nie potrzebny

Zbiornik buforowy sprawdzi się w jakiejś instalacji. Ale, jeżeli mamy energooszczędny dom, w sum urządzony w ogrzewanie podłogowe, nie planujemy dodatkowego źródła ciepła do ogrzewania ogrzewania, jeśli pojemność wody w budowie jest skłonna, jeżeli chcemy zmniejszyć koszty inwestycji – nie musimy stosować zbiornika buforowego.

Zasobnik buforowy potrzebny

Bufor będzie obowiązkowy, gdy:

- dom ogrzewany jest zbyt Technika Sanitarna pomocą tradycyjnych grzejników,

- dom został wydany na chwila obiegów o nowej temperaturze wody grzewczej, np.: ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki,

- jeśli do budowie ogrzewania jesteśmy również podłączony kocioł na paliwo stałe czy kominek z płaszczem wodnym.

Zbiornik buforowy być potrafi

Zasobnik buforowy podnosi koszty inwestycji ale przynosi wiele zalet:

- w jakichkolwiek warunkach pracy instalacji zapewnia wymagany minimalny przepływ wody grzewczej przez pompę ciepła,

image

- zmniejsza częstotliwość łączenia się pompy ciepła – mniejsze koszty stylu oraz większa żywotność pompy ciepła,

- zmniejsza liczbę godzin pracy pompy pomocna w ciągu roku – wydłuża żywotność pompy ciepła,

- umożliwia mienie z dwóch taryf energii elektrycznej (dziennej również popularniejszej nocnej),

- stosując zbiornik buforowy o dobrej pojemności oraz płacąc się w dwóch taryfach możemy zredukować koszty prądu,

- pozwala magazynować prąd z budów fotowoltaicznej w strony czystej wody z buforze, która może ogrzewać dom również w nocy.

- w budowach z powietrzną pompą ciepła zbiornik buforowy, nawet o pojemności 50 litrów, pełni rolę magazynu ciepła wykorzystywanego podczas rozmrażania pompy ciepła

- woda z bufora prawdopodobnie żyć i wykorzystywana do ogrzewania powietrza wprowadzanego do budynku przez instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja).

Jak że, zastosowanie zbiornika buforowego chce z wielu czynników. W poszczególnych sytuacjach projektant zaproponuje prostą instalację – bez bufora. W następujących, będzie się upierał – zbiornik buforowy musi być.